• plusesfrit

Wspomnienie wakacji

3 October 2016

Wakacje już dawno za nami. No dobra, za niektórymi nie tak dawno, bo studenci dopiero dzisiaj je kończą. Jeżeli czujecie nostalgię za latem, a pewnie czujecie, to specjalnie dla Was odświeżyliśmy zdjęcia na facebooku :) Oblackie Światowe Dni Młodzieży, Kuźnia Charakteru, a może wyprawa NINIWA Team? Zapraszamy na nasze facebookowe fanpage.

Spotkanie Młodych na Górze Ślęży

20 September 2016

17 września na Górze Ślęży odbyło się, zorganizowane przez rapującego ks. Kubę Bartczaka, Spotkanie Młodych. Wydarzenie utrzymane w duchu Światowych Dni Młodzieży obfitowało w koncerty, spotkania, konferencje i mnóstwo dobrej zabawy. Jednym z zaproszonych prelegentów był oblat z Kokotka - o. Kazimierz Tyberski OMI. Mamy dla Was filmik, na którym zobaczycie, jak młodzież bawi się na Góry Ślęży. Widzicie ile wśród nich koszulek WYD OMI? :)

Fruwające talerze

13 September 2016

Już grubo ponad miesiąc dzieli nas od Światowych Dni Młodzieży. Czy pamiętasz jeszcze słowa, które kierował do Ciebie papież Franciszek? Jeśli nie, to dziś Ci przypomnimy. Być może właśnie pokłóciliście się z Waszą drugą połówką lub trapi Was jakiś wewnętrzny problem i nie potraficie opanować emocji. Nie panikujcie, tylko wspomnijcie na te słowa.

Kapitalna sprawa!

11 September 2016

Już w najbliższą środę rozpoczyna się wyjątkowe wydarzenie oblackie! Tak jakby w 2016 roku mało było światowych wydarzeń w oblackich realiach? :) ŚDM OMI we Wrocławiu, wcześniej Kongres “Oblaci z Młodymi” w Aix… Oj, pracowity to rok.

Otóż raz na 6 lat dochodzi do spotkania oblatów z całego świata. Wydarzenie to nazywa się Kapituła Generalną. Po co jest organizowane i o czym rozmawiają w jego trakcie Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej?

Zimą w Panamie

23 August 2016

W Panamie rozpoczęły się przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2019 r. Na kościelno-państwowym spotkaniu uczestniczyli m.in. prezydenta Juan Carlos Varela i metropolita Panamy, abp José Domingo Ulloa. Mało kto wie, że po raz pierwszy obchody ŚDM nie odbędą się latem.

1 2 3 4 5 15 16