• plusesfrit

Zimą w Panamie

23 August 2016

W Panamie rozpoczęły się przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2019 r. Na kościelno-państwowym spotkaniu uczestniczyli m.in. prezydenta Juan Carlos Varela i metropolita Panamy, abp José Domingo Ulloa. Mało kto wie, że po raz pierwszy obchody ŚDM nie odbędą się latem.

Znajdź znajome twarze!

12 August 2016

Czy poznajesz tego gościa po prawej na zdjęciu? Tak? To wiesz też, że mimo iż pochodzi z Meksyku, świetnie radzi sobie z językiem polskim. Wymówić “Grzegorz Brzęczyszczykiewicz” – to dla niego pestka!

Ale skąd mamy to zdjęcie? Jaki on tu młody! Ci, co widzieli o. Hipolito na ŚDM OMI we Wrocławiu, kojarzą go pewnie nieco inaczej. Zdjęcie pochodzi z wydarzenia sprzed 6 lat…

Kapitalna sprawa!

9 August 2016

Już w najbliższą niedzielę rozpoczyna się wyjątkowe wydarzenie oblackie! Tak jakby w 2016 roku mało było światowych wydarzeń w oblackich realiach? :) ŚDM OMI we Wrocławiu, wcześniej Kongres “Oblaci z Młodymi” w Aix… Oj, pracowity to rok.

Otóż raz na 6 lat dochodzi do spotkania oblatów z całego świata. Wydarzenie to nazywa się Kapituła Generalną. Po co jest organizowane i o czym rozmawiają w jego trakcie Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej?

Chojrak a ŚDM w Krakowie

4 August 2016

ŚDM w Krakowie za nami. A szkoda! Bo był to świetny czas dla młodych i niestety już się skończył. Dla nas młodych najważniejszy był Ojciec Święty i jego obecność, a także sam Chrystus towarzyszący wszystkim wydarzeniom. Dla papieża z kolei najważniejsi byli młodzi, bo widać było, że chciał z nami być! W sieci i w mediach długo jeszcze trwać będą podsumowania tych wydarzeń ujęte pod różnymi kątami. My chcemy zwrócić uwagę tylko na jedno. Na Chojraka!

1 2 3 4 5 15 16